nordicPrzez cały rok, w każdych warunkach, bez względu na wiek, tuszę czy kondycję możesz uprawiać Nordic walking. To rekreacja polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Dobry trening techniki nordic walkingu pozwala osiągnąć takie korzyści jak usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, rozwija się siłę i wytrzymałość ramion oraz barków, rozwija się wszystkie mięśnie kończyn dolnych i tułowia oraz spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu dlatego zalecany jest dla osób otyłych.

Najlepiej naukę chodzenia Nordic Walking zacząć prawidłowego ułozenia sylwetki i kilku ćwiczeń, które pomogą w opanowaniu techniki.

Postawa: Podczas marszu plecy powinny być wyprostowane (nie powinniśmy się garbić), brzuch wciągnięty, łokcie rozluźnione i w miarę proste, ale nie sztywne. W miarę jak przyspieszymy pozwólmy ciału pochylić się trochę do przodu.

Kroki stawiamy zaczynając od pięty, przez śródstopie, wybijając się z palców. Kroki powinny być trochę dłuższe niż przy normalnym spacerze i zharmonizowany z odepchnięciami kijków.

Ręce i nogi Powinny pracować naprzemiennie: lewa noga, prawa ręka i odwrotnie. Ręce powinny opierać się na paskach kijka znajdujących się przy rękojeści. Dzięki temu palce mogą być rozluźnione.

Prawidłowe opanowanie technik Nord walking wymaga jednak pomocy instruktora.

Dobry biznes

Któż nie marzy o tym by rozkręcić dobry biznes? Tak się składa, że jest na to szansa szczególnie wtedy, gdy będzie się inwestować w dziedzinę, jaką jest podróżowanie. W nowoczesnym i postępowym dwudziestym pierwszym wieku to właśnie rekreacja cieszą się wręcz ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek pod tym względem w najbliższym czasie miałoby się w jakimkolwiek stopniu zmienić. Wręcz przeciwnie, wszystko wskazuje na to, że coraz więcej osób będzie decydować się na to, by podróżować i zwiedzać nowe miejsca w Polsce i na świecie. Warto więc takie biura podróży otwierać. Nie ma co jednak nastawiać się na to, że będzie łatwo. Niestety, konkurencja w tejże branży była, jest i będzie bardzo duża. W związku z tym trzeba się naprawdę nieźle postarać, by wyrobić odpowiednią renomę i by zapewnić sobie odpowiednią ilość klientów. Pozostaje mieć więc nadzieję na to, że każdemu nowo powstałemu biuru podróży się takie coś uda i co więcej, że uda się na tym naprawdę dużo pieniędzy zarobić.