Nastał wreszcie rok 1970, który uznawany jest za początek tłustych lat sekcji tenisa ziemnego. Drużyna seniorów wprawdzie musi się zadowolić tym razem II miejscem w Mistrzostwach Śląska, ale młodzicy sięgają po kolejne złoto. Indywidualnie, para Ostrowska – Sonsalla wywalczyła srebrny medal, Również druga lokata przypadła w turnieju indywidualnym Wandzie Ostrowskiej, a w grze podwójnej Ostrowska z B. Włochowicz sięga po srebrny medal w Mistrzostwach Polski.

zdjęcie z drona
Zdjęcie z drona – SaraStudio

Kolejny, duży krok naprzód zrobił Janusz Gąsior. Reprezentant Piasta w jednym sezonie legitymuje się trzema tytułami: indywidualnie – wicemistrz Śląska juniorów, a w grze podwójnej i mieszanej zdobywa już złote medale. W efekcie tych osiągnięć trafia do reprezentacji woj. Katowickiego, jedzie na Spartakiadę Młodzieży, która odbywa się we Wrocławiu i razem z kolegami zdobywa tytuł najlepszej drużyny w kraju. Po powrocie, mimo młodego wieku zostaje wcielony do zespołu seniorów, gdzie razem z Ostrowską i Sonsallą oraz rezerwowymi: Wacławem Torowskim i Zdzisławem Kucharskim będą stanowili o sile gliwickiego tenisa w najbliższej dekadzie. W ligowych zmaganiach o ekstraklasę gliwiczanie tylko raz musieli przełknąć gorycz porażki, dość niespodziewanie ulegając Gwardii Wrocław. Przegrana ta spowodowała, że trzeba było o I ligę walczyć w barażach z przedostatnim zespołem tenisowej, ówczesnej ekstraklasy – SKT Sopot. Ten mecz przeszedł do historii nie tylko gliwickiego tenisa. Wszystko miało się rozstrzygnąć w jeden dzień, ale ulewne deszcze i porywisty wiatr sprawiło, że przez cztery dni na kortach przy dzisiejszej ul Kosynierów toczył się niezwykle zacięty pojedynek. Po każdym zwycięstwie zawodnika gospodarzy, sopocianie sprężali się i doprowadzali do remisu. Przy stanie 3:3 na korty wyszedł mikst – Ostrowska-Sonnsalla i to oni sprawili, że gliwiczanie wygrali tą batalię 4:3, powracając po latach przerwy do grona najlepszych drużyn w Polsce.

Juniorzy walczący w składzie: J. Gąsior. Z. Kucharski, A Harasym, J Krupiński sięgnęli po kolejny tytuł Mistrza Śląska, w kraju zostali sklasyfikowani na 5 miejscu. Druga drużyna seniorów grająca w składzie: B. Obalik, W. Torowski, T. Sapiński oraz rezerwowi: A. Mikołajpin, Janczarski awansowała do ligi wojewódzkiej. Para Ostrowska-Sonsalla potwierdziła swoja supremację na Śląsku, podobnie debel Sonsalla-Gąsior. Indywidualnie, Gąsior zdobył tytuł wicemistrza Polski juniorów, a razem z A. Tyro srebrny medal w M.P. w deblu.