Wysokość, adrenalina i przygoda bez wydatków na specjalistyczny sprzęt i bez doświadczenia to atrakcja parków linowych. Do parku linowego możemy przyjść z całą rodziną i sprawdzić się, przezwyciężyć swoje słabości, a przede wszystkim wesoło spędzić czas na świeżym powietrzu. W krótkim czasie nauczyć się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamywać bariery lęku wysokości i strachu.
Parki linowe posiadają często kilka tras z różnymi poziomami trudności, składające się z kilkunastu różnych przeszkód zaprojektowanych tak, aby każdy znalazł coś dla siebie oraz tak aby mniejsze dzieci też mogły skorzystać z atrakcji parku.
Moda na aktywny wypoczynek powoduje, że w krajach zachodnich Europy takie parki spotkać można często. U nas dopiero zaczęły powstawać. Obecnie w Polsce działa kilkadziesiąt parków linowych, a co sezon powstają nowe.
Naprawdę warto chociaż raz spróbować swoich sił i przeżyć wspaniałą przygodę w jednym z takich parków.
Szacuje się, że na koniec sezonu 2012 było ich około 135 parków linowych i trwały budowy kolejnych. Tempo powstawania tych obiektów powoduje, że kwestia zapewnienia użytkownikom maksymalnego bezpieczeństwa nie dla wszystkich jest sprawą priorytetową.
Decydując się na budowę parku linowego, trzeba zwrócić się do wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa, które posiada doświadczenie w takich inwestycjach. W kraju spotyka się parki linowe wybudowane sposobem gospodarczym, które nie spełniają podstawowych wymogów bezpieczeństwa, stanowią zagrożenie nie tylko dla użytkowników, ale i osób obsługujących obiekt. Warto wspomnieć, że wymagania bezpieczeństwa, jakim powinny odpowiadać parki linowe, podane są w normach: PN-EN 15567-1:2008