wspinaczkaŚciany systemu wspinaczkowego Nordenberg wykonywane są z modułów pozwalających na zestawienie konstrukcji w dowolnym kształcie, tak by w sposób optymalny wykorzystać dostępną powierzchnię. W zależności od przeznaczenia i lokalnych warunków, konstrukcja ściany wykonywana ze stali lub drewna może być wolnostojąca lub kotwiona do istniejącej zabudowy, np. ściany sali gimnastycznej. Łatwe zmiany konfiguracji gotowej konstrukcji ściany umożliwia prosta konstrukcja — każdy z elementów ściany (panel) o rozmiarze 1 metra kwadratowego jest mocowany do konstrukcji za pomocą 4 śrub. W dowolnej chwili można wyjąć pojedynczy element ze środka ściany, obrócić go lub zastąpić innym. Oprócz elementów pokrycia ściany, w ofercie Nordenberg znajdują się uchwyty umożliwiające proste mocowanie paneli do konstrukcji nośnej.

Wzornictwo & projekty Oprócz założeń inwestora, przy projektach technicznych ścian Nordenberg korzysta z konsultacji z najlepszymi polskimi wspinaczami, którzy wspomagają prace projektowe w oparciu o własne doświadczenia treningowe i starty na wielu obiektach w Polsce i za granicą. Oprócz wspinaczy, Nordenberg zatrudnia plastyków, projektujących detale wykonania ścian (pojedyncze moduły ścian i chwyty) oraz inżynierów odpowiedzialnych za konstrukcję i nadzór wykonania. O ostatecznym wyglądzie ściany decyduje zazwyczaj inwestor, mający możliwość doboru dowolnego koloru wykończenia ściany wg palety kolorów RAL.

Ściany z rzeźbą Powierzchnie paneli w technologiach QSS i MFS Poszczególne elementy ściany są urzeźbione — mają wypłycenia i wybrzuszenia, które powodują, że powierzchnia ściany do złudzenia przypomina naturalną skałę. Na metr kwadratowy ściany z rzeźbą mocuje się do 10 chwytów. Ściany z rzeźbą są odporne na czynniki klimatyczne i można je ustawiać na otwartym powietrzu. Dostępne w dwóch wykończeniach powierzchni: MFS (faktura gruboziarnista) i QSS (faktura drobnoziarnista) i dwóch grubościach — 4 i 10 mm.

Ściany bez rzeźby Panel bez rzeźby Poszczególne elementy ściany są płaskie. Na metr kwadratowy ściany bez rzeźby mocuje się 10–25 chwytów. Elementy ściany bez rzeźby, mimo że z definicji nieco uboższe dają pewne dodatkowe możliwości niedostępne dla ścian z rzeźbą, np. mocowania chwytów o rozmiarach przekraczających 50 cm. Dostępne w wykończeniu powierzchni QSS.