nartyNieważne czy dopiero zaczynasz przygodę z nartami, czy jeździsz od lat, czy oddajesz się białemu szaleństwu samotnie, czy z rodziną, jest takie miejsce w Polsce, które powinno spełnić wszystkie twoje oczekiwania. Tym miejscem jest Szczyrk i jego okolice. Rejon jest idealny do uprawiania sportów zimowych. Z powodzeniem zasługuje na miano beskidzkiego raju dla narciarzy. Już od lat dwudziestych ubiegłego wieku istnieje tu infrastruktura narciarska, a wraz z rozwojem regionu pojawiły się wyciągi i trasy narciarskie, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających sportowców.

Warunki dla każdego W Szczyrku znajdą coś dla siebie zarówno osoby chcące samodzielnie opanowywać tajniki jazdy na nartach lub desce. nadają się do tego trasy przy stacji w Czyrnej, jak i wszyscy chcący zdobywać te umiejętności bądź doskonalić je pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Narciarze z doświadczeniem docenią za to trasy i infrastrukturę dostępną w ośrodkach takich jak Czyrna-Solisko czy Centralny Ośrodek Sportu. Północno zachodni stok Skrzycznego, na którym znajdują się ośrodki, oferuje trasy o różnym stopniu trudności, pozwalające w komfortowych i bezpiecznych warunkach doskonalić umiejętności i cieszyć się narciarstwem bądź snowboardem.

Baza noclegowa Równie dobrze przygotowana jest baza noclegowa i infrastruktura rozrywkowa. Wymagający turyści znajdą w Szczyrku świetnie wyposażone hotele i pensjonaty, rodzinę apartamenty i domki na wynajem, a narciarze o mniej zasobnych portfelach mogą skorzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych i prywatnych kwater.

Meble antyczne, jako element przyciągający turystów

Bardzo wielu ludzi interesuje się rzeczami antycznymi. W rzeczy samej, są one w stanie nas naprawdę zachwycić. Bardzo wiele z nich bowiem niekiedy, jeśli chodzi o meble z owego okresu, nadaje pomieszczeniom w naszym domu specjalny charakter. Są ludzie, dla których stanowi to naprawdę bardzo istotną rzecz. Niekiedy także jesteśmy prawdziwymi fanami owych antycznych wystrojów. Warto jest jednak zauważyć, że niekiedy zwyczajnie niezwykle trudno jest nam nabyć takowe meble. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest na nie ogromne zapotrzebowanie, a także kosztują one o wiele więcej pieniędzy, niż te zwyczajne. Czasami więc dużą rolę w tym wszystkim odgrywają finanse, które niestety nie zawsze wpływają na pewne rzeczy tak, jakbyśmy my tego chcieli. Jeśli interesują nas meble antyczne jednak mimo wszystko będziemy pragnęli tego, aby móc przynajmniej takowy jeden w naszym domu mieć. Zapewne jest on w stanie nadać pomieszczeniu, w którym się znajduje ten specyficzny oraz jedyny i niepowtarzalny klimat.