kortPo sukcesach Agnieszki Radwańskiej możemy zaobserwować rosnącą popularność tenisa w Polsce, ale oprócz gry w tenisa na korcie można również bawić się tenisem.

Kort tenisowy powinien mieć 23,77 metrów długości oraz 8,23 metrów dla gry pojedynczej. W przypadku debli lub mikstu 10,97 metrów szerokości. Kort tenisowy ograniczony jest 5-o centymetrowymi liniami, należącymi do boiska. W poprzek kortu tenisowego wisi siatka, której wysokość zmienia się od 91,4 cm na środku kortu do 107 cm przy słupku. Jeśli chodzi o narzędzie gry czyli rakietę tenisową to całkowita jej długość (rama wraz z uchwytem) nie może przekraczać 73,66 cm, a szerokość 31,75 cm.

Cardio tenis jest to nowy rodzaj grupowej aktywności ruchowej, który łączy w sobie grę w tenisa oraz zabawę. Jest znacznie tańszym sportem niż normalny tenis, trenuje się w grupie od 6 do 9 osób – co jednocześnie rozkłada koszty związane z nauka. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest przeznaczony dla osób, które grają w tenisa jak i dla osób, które nigdy wcześniej nie trzymały rakiet tenisowej w ręku. Największą przyjemność z tego typu zajęć czerpie się jednak gdy uczestnicy mają podobny poziom sprawności fizycznej.

Program Cardio tenisa składa się z 3 faz:

Intensywnej specjalistycznej rozgrzewki prowadzonej przez trenera, polegającej na rozgrzaniu odpowiednich partii mięśni przygotowującej do części głównej zajęć.

Intensywne ćwiczenia podczas tej fazy jesteśmy poddawani krótkim, intensywnym oraz częstym serią ćwiczeń, których celem jest utrzymanie bicia naszego serca na poziomie ćwiczeń aerobowych. Dzięki temu spalamy o wiele szybciej tłuszcz oraz wzmacniamy nasze serce.

Faza wyciszenia zestaw ćwiczeń uspokajających organizm, streching. Doprowadzenie organizmu do pełnego relaksu. Odczyt własnych parametrów z pulsometrów.

Czas trwania treningu 60 – 90 minut