nartyNieważne czy dopiero zaczynasz przygodę z nartami, czy jeździsz od lat, czy oddajesz się białemu szaleństwu samotnie, czy z rodziną, jest takie miejsce w Polsce, które powinno spełnić wszystkie twoje oczekiwania. Tym miejscem jest Szczyrk i jego okolice. Rejon jest idealny do uprawiania sportów zimowych. Z powodzeniem zasługuje na miano beskidzkiego raju dla narciarzy. Już od lat dwudziestych ubiegłego wieku istnieje tu infrastruktura narciarska, a wraz z rozwojem regionu pojawiły się wyciągi i trasy narciarskie, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających sportowców.

Warunki dla każdego W Szczyrku znajdą coś dla siebie zarówno osoby chcące samodzielnie opanowywać tajniki jazdy na nartach lub desce. nadają się do tego trasy przy stacji w Czyrnej, jak i wszyscy chcący zdobywać te umiejętności bądź doskonalić je pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Narciarze z doświadczeniem docenią za to trasy i infrastrukturę dostępną w ośrodkach takich jak Czyrna-Solisko czy Centralny Ośrodek Sportu. Północno zachodni stok Skrzycznego, na którym znajdują się ośrodki, oferuje trasy o różnym stopniu trudności, pozwalające w komfortowych i bezpiecznych warunkach doskonalić umiejętności i cieszyć się narciarstwem bądź snowboardem.

Baza noclegowa Równie dobrze przygotowana jest baza noclegowa i infrastruktura rozrywkowa. Wymagający turyści znajdą w Szczyrku świetnie wyposażone hotele i pensjonaty, rodzine apartamenty i domki na wynajem, a narciarze o mniej zasobnych portfelach mogą skorzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych i prywatnych kwater.